Sidebar Banner
21 Ocak 2021 0 (18418)

Samsun Büyükşehir Belediyesi otobüs filosunu güçlendirdi

post


Samsun'da ulaşımda 33 yeni otobüslük dev reform hamlesi yapıldı. Ulaşım refahını artırmak için Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan 33 yeni otobüs faaliyetlerine başladı.

Artan nüfus yoğunluğunun şehir trafiğini olumsuz etkilemesi, toplu taşımaya olan ihtiyacı artırdı. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir ulaşımına 33 yeni otobüs kazandırıldı. Şoför koltuğuna oturan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yeni otobüsleri test ederek halka tanıttı.

‘DAHA KONFORLU ULAŞIM İMKANI SAĞLAYACAK’

Otobüslerin tanıtımında açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun’da ulaştırma master planımızı hayata geçiriyoruz. 2022 yılına gelindiğinde bütün planlarımızı hayata geçirmiş olacağız. Şehir merkezinde oluşan trafik probleminin toplu ulaşım noktasında verimli hizmet vermek için çalışmalarımız devam ediyor. Bugün itibariyle 24 milyon TL tutarında 33 yeni otobüsümüz şehir ulaşımına kazandırıldı. Otobüslerimizi gençleştirme konusunda çalışmalarımız devam edecek.  Bu yıl içerisinde şehrimize elektrikle çalışan yeni otobüslerde kazandıracağız. Ulaşıma katılan yeni otobüslerle, ulaşım daha konforlu ve daha dakik olunması konusunda elimizi güçlendirecek” şeklinde konuştu. 

Yorum Yap